PORTA (Giambattista della).

Lot 86
Estimation :
250 - 300 EUR
Result : 400EUR
PORTA (Giambattista della).
- Phytognomonica Octo libris contenta; In quibus noua, facillimaque affertur methodus, qua plantarum, animalium, metallorum ; rerum denique omnium ex prima extimæ faciei inspectione quiuis abditas vires assequatur.... Rothomagi, sumptibus Ioannis Berthelin, 1650. In-8; vélin souple de l'époque, titre manuscrit au dos de [16], 605 pp. . Un des ouvrages les plus curieux qu'ait écrit le fameux occultiste napolitain. Très nombreuses figures gravées sur bois. Bel exemplaire.