AULU-GELLE

Lot 3
Estimation :
1000 - 1500 EUR
Résultat : 1 700EUR
AULU-GELLE
Auli Gellii Noctium atticarum commentaria, per Bonfinem Asculanum summa nuper diligentia et studio recognita.... Impressum Venetiis: per Joannem de Tridino, alias Tacuinum, 1517. Relié à la suite: Sabellico, Marco Antonio Coccio (1436-1506) In hoc volumine hec continentur: Marci Antonii Sabellici Annotationes veteres et recencentes ["sic"]; ex Plinio, Livio et pluribus authoribus, Philippi Beroaldi Annotationes centum; ejusdem Contra Servium grammaticum libellus; ejusdem castigationes in Plinium; ejusdem etiam Appendix annotamentorum; Joannis Baptiste Pii Bononiensis Annotationes; Angeli Politiani Miscellaneorum centuria una; Domitii Calderini Observationes quedam; ejusdem Politiani Pan-epistemon; ejusdem Prelectio in Aristotelem cui titulus est Lamia; Joannis Baptiste Egnatii Veneti Racemationes. - "Au v° du titre": Joannes Bembus Venetus Andreae Anixi Corcyraeo. S. P. D. [Venetiis, 1502, XI kal. Februarii.] - "Fol. sign. a ii": M. Antonius Sabellicus Dominico Grimano,... - "Fol. sign. A ii v°": [Sabellici] Annotationes. - "Fol. sign. C": M. Anto. [Sabellicus] Fran. Fortunio. - "Fol. sign. c v°": Observationes M. Antonii Sabellici ex varia auctorum lectione. - "Fol. sign. D"; Tabula Philippi Beroaldi. - "Fol. I sign. D ii": Ad... D. Uldricum Rosensem Boemum Philippi Beroaldi Bononiensis Epistola. - "Fol. II": Philippi Beroaldi... Annotationes. - "Fol. LXXXIIII v°": Jo. Petri Valeriani Bellunensis Carmen de Bap. Egnatii Racemationibus. Venetiis, impressus est volumen hoc per Joan. Tacuinus de Tridino, anno Domini 1508, die 5 septembris. Deux ouvrages en un volume in-folio, basane ancienne, dos à nerfs, p.de t. maroquin rouge, tranches mouchetée rouge, reliure frottée, qques mouillures et petite galerie de vers dans la marge intérieure de qques ff. sans atteinte au texte. 22 ff.n.chf. et 135 ff. pour Aulu-Gelle et XIX ff.n.chf. sauf pour le XIX et LXXXIIII ff.chf. pour Sabellicus. Conformes aux exemplaires de la B.N.F
Mes ordres d'achat