Commentarii XIV. Nempe: C. Ivlii Caes. de... - Lot 6 - Pescheteau-Badin

Lot 6
Estimation :
800 - 1000 EUR
Résultat : 900EUR
Commentarii XIV. Nempe: C. Ivlii Caes. de Bello Gallico, Comm. VII. A. Hirtii de Eodem, Liber I. C. Ivl. Caes. de Bel. Civ. Pompeiano, Comm. III. A. Hirtii de Bel Alexandrino, Liber I. De Bello Africano, Liber I. De Bello Hispanico, Liber I. Omnia collatis antiqvis manvscriptis Exemplaribus, quae passim in Italia, Gallia, & Germania. Evtropii Epitome belli Gallici ex Svetonii Tranqvilli monumentis, quae desiderantur. Cum doctiss. Annotationibus: Henrici Glareani, Fvlvii Vrsini Romani, Francisci Hotomani, Aldi Manvtii. Francofurti ad Moenum 1575.in folio; basane moucheté postérieure, triple filet en encadrement sur les plats, fleurs de lis aux angles, armes centrales. Dos à nerfs orné. 12 ff. n.ch. et 265 pp. 1 f. blanc. 12 ff. n.ch.[*6- B6- A à H6; I4; K à P6- Q8; R à X6; Y8; alpha et beta6 30 illustrations in-texte dont 2 doubles A la suite: Commentariorum de bello gallico libros. 35 pp. Caesaris notae. 207 pp. Cachet de la bibliothèque Remensis. *Joint: XENOPHON.- Xenophontis, philosophi et imperatoris clarissimi, quae exstant Opera, in duos tomos divisa. Opera Ioannis Leunclavii Amelburni. Accesserunt Aemilii Porti C. Fil notae; & Index Graecus verborum phrasiumque observatu dignarum. Francofurti, apud Andrea Wecheli heredes Claudius Marnium & Joan. Aubrium, 1596. in-folio; reliure identique au vol. joint. ff.,1013 pp. et 1014 à 1213 colonnes. 29 ff. Texte grec et traduction latine en regard. Cahiers brunis. Galeries de ers en marge. [Brunet V-1490]. Cachet d'institution Soit 2 vol. basane moucheté postérieure, triple filet en encadrement sur les plats, fleurs de lis aux angles, armes centrales. Dos à nerfs orné.Aux armes du collège Mazarin [OHR 1529]. Un f. d'attribution en tête de chacun des ouvrages. Mors et dos anciennement restaurés avec quelques faiblesses. Coins émoussés. Soit 2 vol
Mes ordres d'achat